Notice: Undefined offset: 0 in /home/users/plantmar/public_html/www/php/modules/produkty/classProdukty.php on line 2
Plantmar
plantmar przesuwamy granice wyobraźni

magnolia x soulangeana Cameo

magnolia

Nowa odmiana magnolii hodowli Vance Hooper'a ze szkółki Magnolia Grove (Waitara, Nowa Zelandia). Pochodzi z tej samej krzyżówki co Cleopatra, czyli powstała ze skrzyżowania odmian Sweet Simplicity i Black Tulip w roku 1996. Wyselekcjonowana spośród siewek cztery lata później. Wyróżniają ją obfite kwitnienie i dwukolorowe kwiaty.

Pod względem obfitości kwitnienia ustępuje chyba tylko Genie. Często zakwita już jako młoda roślina a czas kwitnienia wydłuża się na również na miesiące letnie.

Kwiaty czarkowate, podobne z kształtu do tulipanów, średnicy 13 cm i 9 cm wysokie. Płatki korony (9-12) czerwono-purpurowe na zewnątrz, w środku kremowobiałe z różowym rumieńcem, co nadaje kwiatom charakterystycznego kontrastu. Trwałość pojedynczego kwiatu to 4-6 dni przy czym wybarwienie kwiatów nie blednie z czasem.

Nie osiąga dużych rozmiarów, po 10 latach uprawy możemy spodziewać się niedużego drzewka wysokości do 4 m, z rocznymi przyrostami rzędu 10-20 cm natomiast młode rośliny mogą przyrastać do 1 m rocznie.

Mrozoodporność tej odmiany szacuje się na strefę 6b (do - 22 stopni C). Odmiana objęta ochroną patentową w USA i w Europie.

W sezonie 2017 oferujemy rośliny wysokości 40-50 oraz 60-80 cm.

Fot. Vance Hooper


Zdjęcia odmiany: