plantmar przesuwamy granice wyobraźni

cercis canadensis Pink Pom Poms

judaszowiec kanadyjski

Całkiem niedawno wprowadzona na rynek odmiana judaszowca kanadyjskiego wyhodowana przez Dr Dennisa Werner'a z Uniwersytetu Stanowego Północna Karolina we współpracy ze szkółką Hidden Hollow Nursery z Belvidere, TN, USA. Dr Werner jest już twórcą takich znanych odmian jak Ruby Falls, Merlot czy Whitewater.

Odmiana powstała w wyniku krzyżówki Cercis canadensis Flame i Cercis canadensis texensis Oklahoma. Wyróżnia się dużymi, pełnymi kwiatami w kolorze ciemnoróżowym do purpurowego, które ukazują się przed rozwojem liści w kwietniu - maju. Swoim kształtem i kolorem przypominają miniaturowe różyczki. Są sterylne, a więc rośliny nie wykształcają strąków.

Liście lekko błyszczące, mniejsze niż u gatunku, sercowate, po wyjściu z pąka oliwkowożółte. Małe drzewko dorastające do wysokości 3 m po 10 latach.

W sezonie 2016 oferujemy do sprzedaży rośliny wysokości 125-150 cm w pojemnikach. Polecamy również nową odmianę MINROUGE Red Force, hodowli francuskiej o czerwonych liściach oraz Hearts of Gold, The Rising Sun, Vanilla Twist, Merlot, Ruby Falls i Appalachian Red

Fot. 1 www.rarefindnursery.com      Fot. 2 www.springhillnursery.com

Zdjęcia odmiany: